Cennik

Prywatny ośrodek

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Depresji SYMPTOM w ramach pobytu oferuje leczenie uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu oraz współistniejącej z uzależnieniem depresji alkoholowej czy narkotykowej.

Terapia uzależnień przebiega wg zasad grupy otwartej. Oznacza to, że nie ma określonego terminu rozpoczęcia turnusu, program przebiega cyklicznie, więc można dołączyć do grupy w dowolnym momencie.

LECZENIE UZALEŻNIEŃ CENNIK

Opis usług z cennika

  1. Konsultacja psychoterapeutyczna jest to 1 sesja indywidualna diagnostyczno-motywująca lub psychoterapeutyczna w przypadku, gdy osoba przychodzi z zewnątrz i nie uczestniczy w terapii dochodzącej ani zamkniętej, czyli nie jest naszym aktualnym pacjentem.
  2. Konsultacja psychiatryczna jest to 1 badanie lekarskie, lekarz stawia diagnozę, przepisuje leki, wystawia zwolnienie chorobowe. Dla aktualnych pacjentów ośrodka obowiązkowa jest 1 konsultacja, każda kolejna nadobowiązkowa osobno płatna.
  3. Badania analityczne są zlecane przez lekarza jednak nieobowiązkowe obejmują próby wątrobowe ALT, AST, bilirubinę, GGTP, amylazę, morfologię, tarczycę.
  4. Kroplówka nadobowiązkowa osobno płatna w cenie 250 zł za sztukę.
  5. Detoks cena za 1 dobę to koszt 1000 zł, który obejmuje pobyt do pełnego wytrzeźwienia, 24-godzinną opiekę, leki przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowe, przeciwwymiotne, przeciwpsychotyczne, uspokajające, zmniejszające ciśnienie krwi oraz zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką, telewizorem, Internetem i pełne wyżywienie. Detoks może trwać od 1 do 3 dni.
  6. Terapia dochodząca tzw. ambulatoryjna, dzienna 28-dniowa uzależnień bez zakwaterowania, z obiadem, zajęcia terapii grupowej po 6 godzin dziennie od 9 do 16 oraz terapii indywidualnej 1 godzinę w tygodniu. Z kosztów dodatkowych badanie lekarskie 250 zł, lekarz zapewnia zwolnienie na cały czas terapii oraz przepisuje lekarstwa.
  7. Terapia zamknięta tzw. stacjonarna 28-dniowa uzależnień z zakwaterowaniem w pokojach 1, 2, 3, 4-osobowych do wyboru. Pokoje 1 i 2-osobowe są wyposażone w łazienki, a 3 i 4-osobowe mają dostęp do łazienek zbiorczych w korytarzu. Uwaga – dostęp do najtańszego pokoju 4-osobowego na poddaszu prowadzi przez wąskie i strome schody, a więc jest przeznaczony dla osób szczupłych o silnych nogach, które nie mają problemów z poruszaniem się – z reguły pokój ten zajmują mężczyźni. Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizory oraz dostęp do sieci Internet. Ośrodek dysponuje również pokojem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku. Pobyt na terapii zamkniętej obejmuje pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację, kawę, herbatę, wodę mineralną bez ograniczeń), zajęcia terapii grupowej po 6 godzin dziennie prowadzone w godzinach od 9 do 16 oraz zajęcia terapii indywidualnej 1 godzinę w tygodniu. Z kosztów dodatkowych badanie lekarskie 250 zł, lekarz zapewnia zwolnienie na cały czas terapii oraz przepisuje lekarstwa, które my wykupujemy i podajemy wg zaleceń, które są również płatne indywidualnie na podstawie paragonu z apteki.

Na zakończenie terapii wystawiamy kartę wypisu, zaświadczenie o pobycie i fakturę w j. polskim, angielskim lub niemieckim. W razie potrzeby przetłumaczenia na inne języki obce istnieje możliwość skorzystania z biura tłumaczeń na życzenie i za dodatkową opłatą.

Należy zabrać ze sobą ubrania dopasowane do pory roku (pantofle lub buty na zmianę), środki higieny osobistej (kosmetyki, ręcznik), lekarstwa (jeżeli ktoś zażywa), badania (karty wypisów ze szpitali, aktualną dokumentację medyczną), zapas papierosów (jeżeli pali), można posiadać telefon, komputer (jednak korzystanie poza godzinami terapii). W ośrodku jest pralnia wyposażona w proszek do prania i płyn do płukania tkanin). W czasie wolnym można pisać zadania terapeutyczne, oglądać filmy terapeutyczne, telewizję, grać w gry planszowe, ping-ponga, darta, ćwiczyć na siłowni, a przy ładnej pogodzie spacerować po terenie ośrodka, grać w piłkę nożną lub siatkówkę.

Opłaty za pobyt można regulować przelewami lub w gotówce, w całości albo rozłożyć na raty przez instytucję Mediraty.

Pacjenci posiadający ubezpieczenie za granicą mają prawo do zwrotu kosztów poniesionych na leczenie w Polsce.

W tym celu należy udać się do ubezpieczyciela, u którego osoba opłaca składki ubezpieczenia zdrowotnego i poprosić o zgodę lub zgłosić wyjazd na leczenie w Polsce. Pod tym względem różne zasady obowiązują w różnych krajach. Leczenie w Polsce motywuje się tym, iż przejście terapii w języku ojczystym jest zawsze bardziej skuteczne niż w j. obcym. Jeżeli urzędnik odmawia, ponieważ nie zna przepisów należy się powołać na przysługujące prawo, które to można wydrukować z poniżej zamieszczonych linków i mu je przedstawić, ponieważ niestety zdarzają się urzędnicy, którzy o tym nie wiedzą.

Informacja o leczeniu w UE w. j. polskim:

https://europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_pl.htm

Informacja o leczeniu w UE w. j. angielskim:

http://ec.europa.eu/health/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_en.pdf

www.europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_en.htm

Informacja o leczeniu w UE w. j. niemieckim:

https://ec.europa.eu/health//sites/health/files/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_de.pdf

https://europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_de.htm

Informacje o leczeniu w UE w innych językach można uzyskać klikając w plik z końcówką [.htm] na górnym pasku strony internetowej po prawej stronie znaku flagi Unii Europejskiej. Tekst można wydrukować i przedstawić urzędnikowi instytucji ubezpieczeniowej do zapoznania się w sytuacji, gdy nie jest on wystarczająco poinformowany. Zdarza się to często, ponieważ obywatele UE rzadko korzystają z leczenia poza swoim krajem. Jednak sytuacja korzystania z usług medycznych w innych krajach  zdarza się często w przypadku np. wyjazdu na zagraniczne wakacje podczas których osoba ulega wypadkowi.

Kolejnym krokiem, czyli już po otrzymaniu zgody od ubezpieczyciela jest wyjazd na leczenie do Polski. Za leczenie płaci się z własnych pieniędzy, a po powrocie na podstawie faktury, zaświadczenia o pobycie i karty wypisu, które to nasz ośrodek wystawia w j. angielskim, niemieckim lub po przetłumaczeniu w biurze tłumaczeń na inny język kwota wydana na leczenie w Polsce jest zwracana.

Osoby przylatujące z zagranicy możemy odebrać z lotniska w Balicach lub Jasionki za dodatkową opłatą. Pacjent może też przyjechać samochodem, dysponujemy miejscami parkingowymi na ogrodzonym terenie wokół ośrodka.

W razie dodatkowych pytań o pobyt, zgłoszeń osób na terapię lun informacji oraz rezerwacji służymy pomocą 7 dni w tygodniu w godzinach 8-21 pod numerem telefonu podanym na stronie internetowej.